Změna velikosti písma

Drobečková navigace

ÚVOD > Obec > Organizace a spolky > Petrovská mažoretková skupina

Petrovská mažoretková skupina

Mažoretky začínaly v roce 2004, a to v jednotlivcích. Děvčata z Petrova dojížděla do Veselí nad Moravou a soutěžila pod DDM Veselí nad Moravou. Několikrát vystoupila i v naší obci, většinou na plesech. V roce 2008 se začaly mažoretky postupně rozrůstat a začaly trénovat pod ZŠ Petrov. Byla to osmičlenná skupina namíchaných děvčat ve věku od 5 až 10 let.

Motivací těchto dívek začala být účast v různých soutěžích, kde dosahovaly moc krásných výsledků a reprezentovaly tak velmi dobře naši obec. Ale nevystupovaly pouze u nás v České republice, objížděly také různé země za hranicemi např. Francii, Itálii a Maďarsko.

Děvčata se dělí do tří kategorií, a to  kadetky, juniorky a seniorky.

Dnes se skupina skládá ze sedmnácti dívek. Trénují jedenkrát týdně, samozřejmě, když mají před soutěží nebo před vystoupením, musí trénovat více.
Děvčata také zpestřují obecní kulturní akce např. Odemykání Baťova kanálu, Zahradní slavnost, Petrovský kotlík a Čertovské dostaveníčko.

 Petrovská mažoretková skupina

Petrovská mažoretková skupina

Petrovská mažoretková skupina

 

 Poplatek za domovní odpad a psy

Poplatek za 1 poplatníka za domovní odpad činí 660,- Kč. Poplatek je možno uhradit ve dvou stejných splátkách, nejpozději v termínech : do 31. května a do 31. října příslušného kalendářního roku. Poplatek za psa 120,- Kč.

Tyto poplatky jsou platné od 1.1.2024

č.ú. 11027671/0100

14. 4. Vincent

Zítra: Anastázie

Připravovaný projekt "Petrov - vesnická památková rezervace Plže"

 Odkaz na video

Nový přístav na Baťově kanále

Zde naleznete podmínky užívání přístavu:

http://www.rvccr.cz/pristavy-a-sluzby/pristav-petrov-na-batove-kanale