Změna velikosti písma

Drobečková navigace

ÚVOD > Obec > Organizace a spolky > ZO Český svaz chovatelů

ZO Český svaz chovatelů

Základní organizace Českého svazu chovatelů byla založena v roce 1960.
Zakládající členové byli B. Dvorský, J. Zezula a Fr. Janča. V té době měla 68 členů.

Předsedou od roku 1964 byl zvolen pan Josef Zezula, který tuto funkci zastává doposud, což je 41 let bez přerušení. Organizace měla ještě v minulých letech velké ambice a řadila se mezi nejlepší organizace v okrese. Měla 11 mládežníků, kteří velmi dobře reprezentovali jak organizace, tak i naši obec. Avšak při velkém navýšení členských příspěvků, ke kterému v poslední době přišlo, deset členů z organizace vystoupilo. K dnešnímu dni má naše organizace jen 10 členů a 2 čestné členy.

Naši chovatelé v současné době chovají převážně holubi a králíky. Největších úspěchů docilují chovatelé holubů a to mor. pštrosů. Tyto vystavují jak na okresních tak i krajských, celostátních a též evropských výstavách v Praze, kde Josef Zezula obdržel nejvyšší titul “evropský šampion“ na holuba mor. pštrosa bezpruhého.

V současné době máme 6 členů organizovaných v klubu „ Mor. pštrosa“se sídlem v Brně. Jeden člen je členem v okresním výboru (Hodonín). Předseda J. Zezula ve spolupráci s veter. správou zajišťuje pravidelné očkování králíků, proti nebezpečné nákaze mixamatoze a moru, která v poslední době dělala velké škody. Dá se dnes již říct, že se nám tuto nemoc z 90 % podařilo utlumit.

Z hlavních pořádaných akcí našich členů je obesílání výstav všech stupňů až po evropský.                                           

Za důležitou činnost považujeme zajišťování chovného materiálu pro mladé členy a starat se o prevenci a zdraví našich chovů u členů i u občanů naší obce. 

Josef Zezula, Petrov 70      tel:  605 517 665
Martin Janča, Petrov 404    tel:  606 827 091

 Poplatek za domovní odpad a psy

Poplatek za 1 poplatníka za domovní odpad činí 660,- Kč. Poplatek je možno uhradit ve dvou stejných splátkách, nejpozději v termínech : do 31. května a do 31. října příslušného kalendářního roku. Poplatek za psa 120,- Kč.

Tyto poplatky jsou platné od 1.1.2024

č.ú. 11027671/0100

16. 7. Luboš

Zítra: Martina

Připravovaný projekt "Petrov - vesnická památková rezervace Plže"

 Odkaz na video

Nový přístav na Baťově kanále

Zde naleznete podmínky užívání přístavu:

http://www.rvccr.cz/pristavy-a-sluzby/pristav-petrov-na-batove-kanale