Změna velikosti písma

Drobečková navigace

ÚVOD > AKTUALITY > Aktuální dění - stalo se

Aktuální dění - stalo se


Štítky:


Novoroční přípitek

Na Nový rok jsme sešli, abychom si všichni společně popřáli úspěšný a pohodový rok 2015. Starostka popřála všem občanům, aby se jim neztrácel úsměv z tváře celých 365 dnů...:-). Do oblohy jsme vypustili ohňostroj a připili jsme si pohárkem vína.


Publikováno 6. 1. 2015 9:34

Noc s Andersenem

Páteční noc 21. března patřila dětem a pohádkám. Tento večer jsme se sešli již po sedmé v tělocvičně, abychom si připomněli, kdo byl pan Hans Christian Andersen. Letos jsme vybrali Večerníčkovi pohádky a k tomu jsme si každý vyrobili z novin Večerníčkovu čepici. Letos přišlo ulehnout do tělocvičny základní školy 47 dětí. Kromě čtení si měly děti možnost zatancovat, zahrát si míčové hry a také jsme pro ně připravili noční hru na školní zahradě. Za splnění tohoto úkolu na ně čekala sladká odměna. Usínalo se v pozdních nočních hodinách a někteří jedinci neusnuli vůbec...:-). Přišly mezi nás i děti, které navštěvují již 2. stupeň ZŠ, těmto děkujeme za pomoc s mladšími dětmi. Snažili jsme se, aby si děti tuto noc užily.

Noc s andersenem


Publikováno 31. 3. 2014 15:57

Fašaňk

Letošní fašaňk jsme naplánovali na sobotu 1. března. Bylo krásné jarní počasí a před obecním úřadem se sešla spousta masek. Tyto představil místostarosta v roli pana faráře. Poté následoval průvod obcí za doprovodu harmoniky, bubnu a trubky. Po obci fašaňkáře pohostili občané menším občerstvením a pohárkem vína nebo "štamprlkou". Na závěr jsme pochovali basu a pobavili se na "likusáku", kde byl připraven také ovar a polévka.


Publikováno 31. 3. 2014 15:51

Tříkrálová sbírka

Letos se sbírka konala v sobotu 11. ledna. Skupinky Tří králů spolu s doprovodem koledovali po obci a výsledkem jejich obchůzky byla vybraná částka ve výši 47 293,- Kč, která byla předána Charitě. Všem koledníkům děkujeme za spolupráci.


Publikováno 30. 1. 2014 16:52

Novoroční přípitek a zahájení roku 2014

V novoroční podvečer jsme se setkali před obecním úřadem, kde jsme si navzájem popřáli do nového roku a společně si připili na zdraví. Závěrem jsme vypustili do večerní oblohy malý ohňostroj.
Eva Mlýnková

http://www.obec-petrov.cz/index.php?id=1&action=detail&nid=10674&lid=cs&oid=3596821


Publikováno 30. 1. 2014 16:49

Vánoční koncert Varmužovy CM

Vánoční svátky a atmosféru jsme si prodloužili díky koncertu Varmužovy cimbálové muziky, která se svým vánočním pásmem vystoupila v pátek 27. prosince v kostele sv. Václava.
Eva Mlýnková

vánoční koncert


Publikováno 30. 1. 2014 16:47

Přišli jsme k vám na koledu...

Na Špěpánskou koledu se letos prvním rokem vypravili někteří členové souboru Petrovjan. Obnovili tak staré tradice a potěšili naše spoluobčany svým zpěvem a návštěvou. Za tento čin jim patří velký dík.
Eva Mlýnková


Publikováno 30. 1. 2014 16:45

Zpívání u vánočního stromu

Letos jsme se už osmým rokem potkali u obecního vánočního stromu, kde se mělo konat zpívání souboru Petrovjan a dětí ze základní školy. Díky silnému větru se zpívání přesunulo do kostela, což atmosféru Vánoc ještě zpříjemnilo... . Po skončení si mohli občané odnést do svých domovů Betlémské světlo, popřáli jsme si navzájem pokojné prožití vánočních svátků a se znějícími tóny koled jsme se rozcházeli do svých domovů čekat na Ježíška... .

 Zpívání u vánočního stromu


Publikováno 20. 1. 2014 11:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Adventní koncert Smíšeného pěveckého sboru Gymnázia z Orlové

Třetí adventní neděli nám zpříjemnili svým pěveckým vystoupením studenti z Gymnázia z Orlové, kteří získali již řadu ocenění. Koncert v jejich podání byl opravdu mimořádný.

Adventní koncert Smíšeného pěveckého sboru Gymnázia z Orlové


Publikováno 20. 1. 2014 11:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Šlágr tv natáčela v Petrově silvestrovský pořad

V pátek 15. listopadu se natáčel ve vinném sklepě pana Miroslava Svobody silvestrovský pořad Šlágr tv. Při tomto pořadu se představilo 10 dechových kapel a 4 cimbálové muziky a moderoval jej František Uher z Lanžhota společně s Růženkou Dobešovou a Karlem Kopřivou z Milotic. Ve sklepě se bavilo na 300 diváků. Tito zavítali do Petrova z různých koutů republiky, ale také ze Slovenska. O tom, že zde byla velmi příjemná atmosféra se můžete přesvědčit na Šlágr tv dne 31. prosince 2013.


Publikováno 20. 1. 2014 11:21
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář


Menu

 Poplatek za domovní odpad a psy

Poplatek za 1 poplatníka za domovní odpad činí 660,- Kč. Poplatek je možno uhradit ve dvou stejných splátkách, nejpozději v termínech : do 31. května a do 31. října příslušného kalendářního roku. Poplatek za psa 120,- Kč.

Tyto poplatky jsou platné od 1.1.2024

č.ú. 11027671/0100

22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch

Připravovaný projekt "Petrov - vesnická památková rezervace Plže"

 Odkaz na video

Nový přístav na Baťově kanále

Zde naleznete podmínky užívání přístavu:

http://www.rvccr.cz/pristavy-a-sluzby/pristav-petrov-na-batove-kanale