Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

ÚVOD > Aktuální dění - stalo se

Aktuální dění - stalo se


Cimbálový festival v Plžích

Datum konání: 17. 8. 2013

V sobotu 17. srpna uspořádal František Kotek ve spolupráci s obcí Petrov I. ročník Cimbálového festivalu v Plžích. Pořadem provázela paní Marcela Vandrová. Během celého odpoledne účinkovaly cimbálové muziky: ROMANO STILO, MORAVIA,  MICHALA MILTÁKA a MIRKA MENŠÍKA. První ročník se vydařil, a doufáme, že ten další bude neméně úspěšný...

Cimbálový festival v Plžích


Publikováno 20. 1. 2014 11:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zahradní slavnost a vítání občánků

Datum konání: 9. 6. 2013

V neděli 9. června bylo do života naší obce oficiálně přivítáno 11 nových občánků. Při této příležitosti v programu vystoupily mažoretky, děti a maminky z MC Klubíčko a také děti ze školky a školy. K tomu všemu nám přálo i krásné počasí...

Zahradní slavnost a vítání občánků


Publikováno 20. 1. 2014 11:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Dětská hasičská soutěž

Datum konání: 26. 5. 2013

V neděli 26. května se v okolí požární nádrže Petrov konala soutěž dětských kolektivů. Počasí se nám sice trochu nevyvedlo a ochladilo se, ale to dětem bojovou náladu nepokazilo. Děti soutěžily v disciplíně požární útok a štafetě požárních dvojic. Celé soutěže se zúčastnilo 29 kolektivů, z toho 15 mladších družstev a 14 starších. Mladší žáci z Blatnice ukázali co v nich je a s přehledem zvítězili, jako druzí se umístily děti ze Svatobořic a třetí byl Mistřín. Naše děti na domácí půdě si vybojovaly 9. místo. Mezi staršími žáky se nejvíce dařilo dětem z Žeravic, na druhém místě skončily děti z Ratíškovic a bronzová příčka patřila Hrubé Vrbce. I do této kategorie se zapojily děti z Petrova, které se umístily    


Publikováno 20. 1. 2014 11:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

První svaté přijímání

Datum konání: 19. 5. 2013

V neděli 19. května přijalo v kostele sv. Václava 5 dětí první svaté přijímání.

První svaté přijímání


Publikováno 20. 1. 2014 11:16
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Přehlídka dechových hudeb

Datum konání: 18. 5. 2013

V sobotu 18. května do petrovských Plží zavítalo na 500 milovníků dechové hudby. Tady se konal již 3. ročník Přehlídky dechových hudeb. Hlavním pořadatelem je pan František Kotek ze Strážnice. Obec Petrov zajišťuje zázemí této akce. Na přehlídce zahrálo 5 dechových hudeb. Mezi nimi Dechová hudba ze ZUŠ ve Veselí nad Moravou, Žadovjáci, Svárovanka ze Strážnice, Gloria Zdeňka Gurského a Túfaranka ze Šakvic. Odpolednem provázel lidový vypravěč pan Franta Uher. Muzikanti návštěvníky přehlídky nejenom rozezpívali, ale také roztančili. Příznivci "dechovky" se už nyní mohou těšít na další ročník 2014.

Přehlídka dechových hudeb


Publikováno 20. 1. 2014 11:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Večer autentického folklóru v Bratislavě

Datum konání: 19. 4. 2013

V pátek 19. dubna vystoupil soubor Petrovjan, společně se strážnickým souborem Danaj a vnorovským souborem Spinek za doprovodu strážnické a vnorovské cimbálové muziky v Bratislavě - Petržalce. Tento večer zrežíroval a s tanečníky secvičil pan Jiří Tománek ze Strážnice ve spolupráci s manželi Smutnými ze Vnorov a paní Alenou Opavskou. Vystoupení bylo moc pěkné a Petrovjan  reprezentoval naši obec na profesionální úrovni. Za to jim patří velký dík.

Večer autentického folklóru v Bratislavě


Publikováno 20. 1. 2014 11:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Noc s Andersenem

Datum konání: 22. 3. 2013

V pátek 22. března, kolem 19. hodiny, se začali u petrovské školy scházet malí nocležníci s karimatkami a spacáky. Někteří menší si nesli i plyšáka nebo autíčko :-). Tento den probíhala v tělocvičně "Noc s Andersenem". Hned po té, co si děti našly  místa k rozložení svých pelíšků, jsme se přemístnili do obecní knihovny, kterou si děti prohlédly a vybraly si knížky, ze kterých chtěly číst. Na začátek jsme si představili pana Andersena a řekli si, která díla autor napsal. A jednu jeho pohádku jsme si také přečetli. Na protáhnutí a unavení dětí přichystal pan ředitel menší diskotéku. Pak se zase chvilku četlo, aby se děti uklidnily a připravily se na noční hru, která probíhala na školním dvoře. Děti byly rozděleny do 8 družstev a plnily úkol, který jim byl zadán. V nočních hodinách se na školním dvoře objevilo i pár strašidel, kterých se ale většina dětí vůbec nebála. Aspoň to říkaly:-)!!! I nadále jsme pokračovali se čtením, a to s příběhy Harryho Pottera. Letos jsme četli pro 47 posluchačů až do půl druhé. I přesto byla už před šestou hodinou větší polovina zase vzhůru. Po snídani byly děti odměněny diplomem a malou sladkostí. Poté si ještě zahrály nějaké hry a po osmé hodině se rozcházely do svých domovů. Doufáme, že spokojeny:-).

 Noc s Andersenem


Publikováno 20. 1. 2014 11:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Velikonoční dílny

Datum konání: 21. 3. 2013

Ve čtvrtek 21.března připravili zaměstnanci školy jarní dílny pro malé i větší děti. Mohly si tady vyrobit např. papírové ptáčky, ovečky, jarní kytičku do květináče, pomalovat a osadit květináč, nebo vytvořit jarní kabelku. V kuchyňce se pekly také pletýnky. Při práci měly děti s rodiči možnost se občerstvit mazancem, jarním svítkem nebo chlebem s pomazánkou a pažitkou. Po dobu trvání akce se hlasovalo pro nejhezčího "Petrovského motýla".

 Velikonoční dílny


Publikováno 20. 1. 2014 11:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Barevný týden v Petrově

Datum konání: 8. 3. 2013 - 12. 3. 2013

V týdnu od 8. do 12. března probíhala v petrovské škole a školce akce "BAREVNÝ TÝDEN". V těchto dnech se na sebe snažili jednotlivci nasoukat co nejvíce barevného oblečení a doplňků. Vítěz pojede za odměnu do hodonínské ZOO.
Gratulujeme 2. a 3. třídě k vítězství v soutěži! Všem dětem i dospělým, kteří byli celý týden krásně barevní děkujeme, že jste nám pomohli přivítat jaro STYLOVĚ A V BARVÁCH, což bylo motto celé této akce!

 Barevný týden v Petrově


Publikováno 20. 1. 2014 11:14
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zápis do 1. třídy

Datum konání: 5. 2. 2013

V úterý 5. února proběhl zápis dětí do 1. třídy. Předškoláčků je celkem 10, ale bohužel 2 se zápisu nezúčastnili z důvodu nemoci. Celý zápis se nesl v duchu pohádkových postaviček Rumcajze, Manky a Cipíska. Děti plnily úkoly a šlo jim to velmi dobře... . Odměnou za to jim byl dort v podobě stromu z lesa Řáholce. Některým se ze školy nechtělo ani domů... .

Zápis do 1. třídy


Publikováno 20. 1. 2014 11:12
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář


 Poplatek za domovní odpad a psy

Poplatek za 1 poplatníka za domovní odpad činí 390,- Kč za rok a poplatek za psa 120,- Kč. Tyto poplatky jsou platné od 1.1.2013.

20. 3. Světlana

Zítra: Radek

Nový přístav na Baťově kanále

Zde naleznete podmínky užívání přístavu:

http://www.rvccr.cz/pristavy-a-sluzby/pristav-petrov-na-batove-kanale

 

Odkud čerpáte informace o dění v obci?
a) webové stránky
  
 2445
b) hlášení rozhlasem
  
 1223
c) úřední deska
  
 1216
d) petrovský zpravodaj
  
 1840
e) v ulicích obce
  
 1202