ÚVOD > AKTUALITY > Co platí od pondělí 1. března?

Co platí od pondělí 1. března?

Přinášíme přehled aktuálních opatření, ve kterých není snadné se vyznat. Stále doporučujeme sledovat oficiální zdroje - web vlády ČR a jednotlivých ministerstev, ale také Covid Portál (covid.gov).

Otázky a odpovědi1.jpg

Čestné prohlášení - VZOR.jpg

Formulář cesty mimo práci

Potvrzení zaměstnavatele na cesty do místa výkonu práce....jpg

Volný pohyb osob

• zakazuje se cestovat mimo okres bydliště

VÝJIMKY: zajištění nezbytných potřeb a péče pro osoby blízké, cesta do práce, k lékaři, na úřad, na zkoušku, účast na pohřbu, cesta zpět do bydliště a cesta za účelem vycestování z ČR. Cesty mimo okres bude nutné prokázat.

• platí noční zákaz vycházení mezi 21:00 a 4:59
  • venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště.

Roušky a respirátory

• místa s vysokou koncentrací lidí - vždy respirátor (výjimku mají děti mladší 15 let)
  • v zaměstnání - povinnost mít po celou dobu ochranu dýchacích cest s výjimkou, kdy je zaměstnanec v místnosti sám
  • zastavěná území obce - povinnost mít min. chirurgickou roušku (bez ohledu na rozestupy)
  • mimo zastavěná území obce - povinnost mít roušku, pokud jsou kolem ve vzdálenosti méně než 2 metry osoby žijící mimo společnou domácnost.

Školy a školky

• uzavírají se dětské skupiny, MŠ, 1. a 2. ročníky ZŠ včetně přípravných stupňů, speciální školy a jednoleté a dvouleté praktické školy. Výjimka - MŠ a ZŠ pro děti pracovníků kritické infrastruktury.

28. 3. Soňa

Zítra: Taťána