ÚVOD > Aktuální dění - stalo se > Krojová pouť na Žerotín

Krojová pouť na Žerotín

Pouť uspořádala Místní akční skupina Strážnicko při příležitosti 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu. Sraz poutníků byl u radějovského kostela, který je zasvěcen těmto patronům, odtud se pokračovalo průvodem na kopec Žerotín.
V průvodu bylo možné vidět krojované ze 6 obcí mikroregionu. Naši obec zastupovala  9-ti členná skupinka. Mši svatou sloužili Otcové Lukáš, Jacek a Jerzy.
Podle spokojených tváří soudím, že se pouť všem zúčastněným líbila a že na Žerotíně prožili hezké chvilky.

Krojová pouť na Žerotín