Změna velikosti písma

Drobečková navigace

ÚVOD > AKTUALITY > Aktuální dění - stalo se

Aktuální dění - stalo se


Štítky:


Novější 1 3

Adventní koncert ZUŠ Strážnice

Datum konání: 10. 12. 2013

Úterní podvečer 10. prosince nám zpříjemnili mladí umělci se svými učiteli ze strážnické umělecké školy. V programu vystoupily také petrovské děti: Pepa Šťastný, Helča Javornická, Tamča Mlýnková, Peťa Kuchařič a Marťa Trecha. Zároveň také paní učitelka Petra Zigmundová. Děkujeme za výborné vystoupení.

Adventní koncert ZUŠ Strážnice


Publikováno 20. 1. 2014 11:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čertovské dostaveníčko

Datum konání: 7. 12. 2013

V sobotu 7. prosince se prostory před obecním úřadem proměnily v peklo s mnoha čertíky. Občas se tam objevil i nějaký andílek a jeden Mikuláš. Pro děti byly připraveny úkoly, které plnily a za to dostávaly odměny. Petrovské mažoretky se přeměnily také za malé čertice a zpestřily nám akci svým vystoupením. Byla zde také vyhodnocena soutěž "Nejhezčí vánoční ozdoba", která probíhala ve dvou kategoriích. V kategorii dětí se na 3. místě umístnila Markéta Ulehlová, na místě druhém Terka BačíkováKristýna a vítězem se  stala Kristýna Bačíková. Mezi dospělými třetí místo získala Mgr. Jana Trojancová, druhé místo obsadila Iva Klásková a zlatou příčku obsadil Marek Konečný. Pro zahřátí jsme nabízeli čaj a svařák, který připravili hasiči. Zakousnout jste se mohli do pečených brambor, připravených kuchařkami mateřské školy.

Čertovské dostaveníčko...


Publikováno 20. 1. 2014 11:21
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ahoj Léto!

Datum konání: 25. 9. 2013

Ve středu 25. září jsme se rozloučili s létem na akci, kterou uspořádala základní a mateřská škola na školní a školkové zahradě. Tato byla spojena s oficiálním otevřením zrekonstruované školky, kterou si mohli občané prohlédnout.  Pro děti byly připraveny úkoly, za které získávaly odměnu. Součástí akce byla také rodinná soutěž o nejhezčí dýni. Vítězem se stala rodina Stanislavova a Majerčákova, druhou příčku obsadila rodina Konečná a bronz získala rodina Pivoňkova. Závěrem jsme si opekli špekáček a poseděli u táboráku.

 Ahoj Léto!


Publikováno 20. 1. 2014 11:20
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Cimbálový festival v Plžích

Datum konání: 17. 8. 2013

V sobotu 17. srpna uspořádal František Kotek ve spolupráci s obcí Petrov I. ročník Cimbálového festivalu v Plžích. Pořadem provázela paní Marcela Vandrová. Během celého odpoledne účinkovaly cimbálové muziky: ROMANO STILO, MORAVIA,  MICHALA MILTÁKA a MIRKA MENŠÍKA. První ročník se vydařil, a doufáme, že ten další bude neméně úspěšný...

Cimbálový festival v Plžích


Publikováno 20. 1. 2014 11:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zahradní slavnost a vítání občánků

Datum konání: 9. 6. 2013

V neděli 9. června bylo do života naší obce oficiálně přivítáno 11 nových občánků. Při této příležitosti v programu vystoupily mažoretky, děti a maminky z MC Klubíčko a také děti ze školky a školy. K tomu všemu nám přálo i krásné počasí...

Zahradní slavnost a vítání občánků


Publikováno 20. 1. 2014 11:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Dětská hasičská soutěž

Datum konání: 26. 5. 2013

V neděli 26. května se v okolí požární nádrže Petrov konala soutěž dětských kolektivů. Počasí se nám sice trochu nevyvedlo a ochladilo se, ale to dětem bojovou náladu nepokazilo. Děti soutěžily v disciplíně požární útok a štafetě požárních dvojic. Celé soutěže se zúčastnilo 29 kolektivů, z toho 15 mladších družstev a 14 starších. Mladší žáci z Blatnice ukázali co v nich je a s přehledem zvítězili, jako druzí se umístily děti ze Svatobořic a třetí byl Mistřín. Naše děti na domácí půdě si vybojovaly 9. místo. Mezi staršími žáky se nejvíce dařilo dětem z Žeravic, na druhém místě skončily děti z Ratíškovic a bronzová příčka patřila Hrubé Vrbce. I do této kategorie se zapojily děti z Petrova, které se umístily    


Publikováno 20. 1. 2014 11:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

První svaté přijímání

Datum konání: 19. 5. 2013

V neděli 19. května přijalo v kostele sv. Václava 5 dětí první svaté přijímání.

První svaté přijímání


Publikováno 20. 1. 2014 11:16
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Přehlídka dechových hudeb

Datum konání: 18. 5. 2013

V sobotu 18. května do petrovských Plží zavítalo na 500 milovníků dechové hudby. Tady se konal již 3. ročník Přehlídky dechových hudeb. Hlavním pořadatelem je pan František Kotek ze Strážnice. Obec Petrov zajišťuje zázemí této akce. Na přehlídce zahrálo 5 dechových hudeb. Mezi nimi Dechová hudba ze ZUŠ ve Veselí nad Moravou, Žadovjáci, Svárovanka ze Strážnice, Gloria Zdeňka Gurského a Túfaranka ze Šakvic. Odpolednem provázel lidový vypravěč pan Franta Uher. Muzikanti návštěvníky přehlídky nejenom rozezpívali, ale také roztančili. Příznivci "dechovky" se už nyní mohou těšít na další ročník 2014.

Přehlídka dechových hudeb


Publikováno 20. 1. 2014 11:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Večer autentického folklóru v Bratislavě

Datum konání: 19. 4. 2013

V pátek 19. dubna vystoupil soubor Petrovjan, společně se strážnickým souborem Danaj a vnorovským souborem Spinek za doprovodu strážnické a vnorovské cimbálové muziky v Bratislavě - Petržalce. Tento večer zrežíroval a s tanečníky secvičil pan Jiří Tománek ze Strážnice ve spolupráci s manželi Smutnými ze Vnorov a paní Alenou Opavskou. Vystoupení bylo moc pěkné a Petrovjan  reprezentoval naši obec na profesionální úrovni. Za to jim patří velký dík.

Večer autentického folklóru v Bratislavě


Publikováno 20. 1. 2014 11:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Noc s Andersenem

Datum konání: 22. 3. 2013

V pátek 22. března, kolem 19. hodiny, se začali u petrovské školy scházet malí nocležníci s karimatkami a spacáky. Někteří menší si nesli i plyšáka nebo autíčko :-). Tento den probíhala v tělocvičně "Noc s Andersenem". Hned po té, co si děti našly  místa k rozložení svých pelíšků, jsme se přemístnili do obecní knihovny, kterou si děti prohlédly a vybraly si knížky, ze kterých chtěly číst. Na začátek jsme si představili pana Andersena a řekli si, která díla autor napsal. A jednu jeho pohádku jsme si také přečetli. Na protáhnutí a unavení dětí přichystal pan ředitel menší diskotéku. Pak se zase chvilku četlo, aby se děti uklidnily a připravily se na noční hru, která probíhala na školním dvoře. Děti byly rozděleny do 8 družstev a plnily úkol, který jim byl zadán. V nočních hodinách se na školním dvoře objevilo i pár strašidel, kterých se ale většina dětí vůbec nebála. Aspoň to říkaly:-)!!! I nadále jsme pokračovali se čtením, a to s příběhy Harryho Pottera. Letos jsme četli pro 47 posluchačů až do půl druhé. I přesto byla už před šestou hodinou větší polovina zase vzhůru. Po snídani byly děti odměněny diplomem a malou sladkostí. Poté si ještě zahrály nějaké hry a po osmé hodině se rozcházely do svých domovů. Doufáme, že spokojeny:-).

 Noc s Andersenem


Publikováno 20. 1. 2014 11:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1 3

Menu

 Poplatek za domovní odpad a psy

Poplatek za 1 poplatníka za domovní odpad činí 660,- Kč. Poplatek je možno uhradit ve dvou stejných splátkách, nejpozději v termínech : do 31. května a do 31. října příslušného kalendářního roku. Poplatek za psa 120,- Kč.

Tyto poplatky jsou platné od 1.1.2024

č.ú. 11027671/0100

22. 6. Pavla

Zítra: Zdeňka

Připravovaný projekt "Petrov - vesnická památková rezervace Plže"

 Odkaz na video

Nový přístav na Baťově kanále

Zde naleznete podmínky užívání přístavu:

http://www.rvccr.cz/pristavy-a-sluzby/pristav-petrov-na-batove-kanale