ÚVOD > AKTUALITY > Petice "NE ohrožení pitné vody pro 140 tisíc lidí!"

Petice "NE ohrožení pitné vody pro 140 tisíc lidí!"

Petice „NE ohrožení pitné vody pro 140 tisíc lidí!“

Milí spoluobčané, blíží se termín, ve kterém bude Báňský úřad rozhodovat o povolení/nepovolení těžby štěrkopísku v Moravském Písku. Již dříve jsme v naší obci podepisovali petici (pro ministerstvo životního prostředí). Existují reálné obavy o to, že bude ohrožen pátý největší vodní zdroj v republice, bude ohrožen zdroj pitné vody pro okres HODONÍN, zároveň tak i pro nás v Petrově. Na obecním úřadu je k dispozici nová petiční výzva, tentokrát pro báňský úřad. Budeme rádi za každý jeden podpis, protože my, starostové Hodonínska a občané Hodonínska jsme si vědomi, že bez vody přežijeme 3 dny, bez štěrku mnohem déle. A toto by si měli uvědomit i jinde a měli by vědět, že nám to není a nebude jedno, že toto téma nevyšumí. Díky Vám, kteří přijdete podepsat, předem děkujeme. Podpisy sbíráme do konce měsíce srpna!!!

Bc. Eva Mlýnková, starostka

19. 11. Alžběta