ÚVOD > Obec > Organizace a spolky > Folklorní a taneční soubor Petrovjan

Folklorní a taneční soubor Petrovjan

Petrov je obec, kde jsou lidové tradice patrné na každém kroku. Pestré kroje, dávné obyčeje a zapomenutá řemesla jsou součástí každodenního života.

I my jsme se nechali vtáhnout do víru lidových tradic, zvyků, písní a krojů. V září 2008 jsme využili pozvání účastnit se v průvodu na vinobraní ve Strážnici. Tady jsme si s velkým nadšením přislíbili, že na další ročník připravíme krátké vystoupení.

Začali jsme se pravidelně scházet a velice nás potěšilo, když za námi postupně přicházeli ostatní. V letních měsících se scházíme v areálu Plží, v zimě v tělocvičně ZŠ.

Náplní nás všech je sběr materiálu písňového, zvykoslovního a tanečního. Se sběrem materiálu souvisí také obnova a údržba kroje. Využíváme kroje pracovní a sváteční.

Z činnosti:

- vinobraní (  Strážnice )
- folklorní slavnosti ( Strážnice )
- hody ( Petrov )
- akce Senioři ( Petrov )
- vánoční zpívání ( Petrov )
- akce Petrovský kotlík
- kalendář na rok 2011