ÚVOD > Obec > Organizace a spolky > Svaz zdravotně postižených občanů

Svaz zdravotně postižených občanů

ZO SZPO v Petrově byla založena dne  07.02.2003.

Obchodní jméno :   SVAZ  ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH  OBČANŮ

ZÁKLADNÍ ORGANIZACE  PETROV

Adresa sídla :
PETROV č. 1
696 65 PETROV
IČ :  71153195

Kontaktní osoby:
Martinková Anna
696 65 Petrov 1

Cigánková Milada
696 65 Petrov 196

Čajková Irena
96 66 Sudoměřice 306

Organizace vznikla následně po zániku a ukončení registrace smíšené organizace SZdP v ČR, která trvala od r. 1996 do 7.2.2003.
Ke dni registrace měla stávající organizace 104 členů.

V letošním roce má pouze 72 členů – z toho je 9 členů ze Sudoměřic a 63 členů z Petrova.

Hlavní činnost organizace spočívá ve spolupráci našich členů s činností Regionálního výboru SZPO v Hodoníně, který nám zajišťuje částečně dotované rekondice, dále zájezdy a ozdravné pobyty, poskytuje sociálně-právní poradenství, provádí bezplatně měření tlaku a hladiny cukru v krvi aj. Prostřednictvím vydávaného časopisu Zpravodaj jsou našim členům podávány aktuální informace týkající se novinek v sociálně-zdravotní oblasti. Zde jsou také informováni o nárocích na možnosti získání různých slev a výhod pro všechny druhy postižení. V neposlední řadě pomáhají pracovníci Regionálního výboru SZPO i při jejich vyřizování.

Naše organizace hospodaří s příjmem pouze ze svých členských příspěvků. Z nich hradí veškerou svoji činnost, zvláště občerstvení, hudební produkci  na členské schůzi, a poplatek za každého člena na Regionální výbor SZPO v Hodoníně.

Pro naše členy, kterým to zdravotní postižení dovoluje a jsou ještě fyzicky zdatní, pořádáme v zimních měsících 1x týdně rekondiční cvičení, přes léto jízdu na kole.

Na jaře a na podzim se setkáváme s našimi členy při přátelském posezení s hudbou.

K vánocům našim členům, kteří se nemohou ze závažných důvodů všech těchto akcí zúčastnit, dáváme dárkové balíčky s blahopřáním. Členům, kteří se dožívají významného životního jubilea, předáváme vždy na výroční členské schůzi kytičku s malým dárkem. Pro nedostatečný počet zájemců nepořádáme sami žádné zájezdy, pouze ve spolupráci s ostatními základními organizacemi.

V letošním roce byly našim členům nabídnuty tyto akce :

• rekondiční týdenní pobyt – Sklené Teplice /SR/   - březen
  • jednodenní zájezd na koupání do Čalova / Velký Meděr/ -  červen
  • týdenní pobyt v termálních koupalištích v Čallově            -  červen
  • rekondiční týdenní pobyt  na Jelenovské    - červen
  • rekondiční týdenní pobyt v Jánských Lázních – červenec
  • zájezd na 10 dnů k moři – Itálie     -  září
  • rekondiční týdenní pobyt na Horní Bečvě – říjen
  • rekondiční týdenní pobyt Horní Smokovec / SR/ - říjen

Tyto nabídky jsou našimi členy v hojné míře využívány.

25. 4. Marek

Zítra: Oto