ÚVOD > Obec > Organizace a spolky > Myslivecké sdružení Dolina

Myslivecké sdružení Dolina

Organizovaná myslivost v naší obci se datuje k roku 1946, kdy proběhla dne 19.ledna ustavující schůze tehdy Mysliveckého spolku. Této ustavující schůze se zúčastnilo 15 členů. Se vznikem zemědělských družstev v 50.letech minulého století se myslivecké spolky přejmenovali na myslivecká sdružení. V současné době nese sdružení název DOLINA Petrov, má 21 členů a obhospodařuje 1030 ha v katastru obce Petrov.

Vlastní výkon práva myslivosti - lov zvěře -je pro myslivce stejná odměna jako v případě vinaře, který po celý rok pečuje o vinohrad, pak sklidí hrozny, vylisuje šťávu a dlouho ji ošetřuje, než si může dát pohárek zlatavého moku. Obzvlášť pak v zimních měsících to znamená značné úsilí v péči o zvěř.

Několik základních činností, bez kterých si nelze výkon práva myslivosti představit:

• pravidelné a zodpovědné provádění veškerých ozdravných opatření - podávání medikováného krmiva, pravidelná asanace krmelců, vakcinace, tlumení škodné zvěře aj.
  • každoroční zajištění dostatečného množství a sortimentu hodnotného krmiva převážně pro účely zimního přikrmování zvěře ( seno, sůl, dužnaté a jadrné krmivo, odpady z čištění obilí)
  • zodpovědné zajišťování zimního přikrmování zvěře v síti vybudovaných krmelců dodržování stanovených normovaných stavů zvěře

Činností, které musí sdružení vykonávat je daleko více, jedná se i o činnost spojenou s oblastí lesního hospodářství ( výsadba nových porostů, ochrana proti škodám způsobených zvěří aj.). Při vlastním výkonu práva myslivosti nelze zapomenout ani na myslivecké tradice. Věnujeme se také budování zázemí pro naši činnost v areálu odchovny. Pro školní mládež pořádáme v rámci „ Červen-měsíc myslivosti" naučné vycházky do přírody v doprovodu našich členů.

S pozdravem „ Myslivosti zdar „
František Javornický předseda MS DOLINA Petrov tel: 605 973 040