ÚVOD > AKTUALITY > Nové poradenské místo

Nové poradenské místo

Nové poradenské místo pro spotřebitele a podnikatele

Město Hodonín umožnilo od 27.01.2016 v budově Městského úřadu Hodonín, Národní třída 25 otevření bezplatné poradny pro spotřebitele. Tuto službu bude vykonávat Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. se sídlem Mečová 368/5, 602 00 Brno, a to prostřednictvím svých externích poradců pana JUDr. Marka Šimka a Mgr. Pavla Jurečky. Poradna bude otevřena každou druhou a čtvrtou středu v měsíci, v době od 13:00 hod. do 16:00 hod. Poradci jsou připraveni poskytnout spotřebitelům potřebné rady a informace, které se týkají spotřebitelské problematiky, např. jaká jsou práva a povinnosti spotřebitelů a prodejců, jak postupovat při reklamaci vadného výrobku, jak odstoupit od smlouvy, na koho se obrátit se stížností i kde hledat právní pomoc ve složitějších případech, apod.

Sdružení nabízí zároveň i služby podnikatelům, kdy pořádá školení pro podnikatele a jejich pracovníky v oblasti spotřebitelského práva, nabízí zpracování obchodních podmínek pro podnikatelské subjekty a uděluje tzv. značku GOS (garanci ochrany spotřebitele) podnikatelům, kteří chtějí dát zákazníkům najevo, že dodržují a garantují práva spotřebitelů. Program GOS je vytvořen sdružením, za účelem ochrany spotřebitelů a poctivých podnikatelů, před nekalými až podvodnými praktikami některých podnikatelských subjektů. Více informací najdete také na www.asociace-sos.cz.

28. 3. Soňa

Zítra: Taťána